Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Návod | 2018-05-22 13:17:06
komentáre: 0

Cingi vyberá 3 top výpredajové florbalky

Člen nášho Florbal4u tímu, odborník na florbal Martin alias "Cingi" vyberá TOP 3 výpredajové florbalky, ktoré sú jeho srdcu najbližšie.


Člen nášho Florbal4u tímu, odborník na florbal Martin alias "Cingi" vyberá TOP 3 výpredajové florbalky, ktoré sú jeho srdcu najbližšie. Mega výpredaj je v plnom prúde, nová sezóna pomaly klope na dvere. Ak si nepotrpíš na novinky, teraz je pre teba ten správny čas na kúpu novej florbalky za veľmi výhodné ceny. Cingimu sme nechali dostatok času na výber, z ktorého nakoniec vzišli nasledovné tri modely:

Unihoc Unity 26

Sympatická florbalka, na ktorú sme očakávali veľký dopyt už keď na nás pozerala z katalógu Unihoc 17/18. Predpoklady sa stali realitou, Unihoc Unity 26 si u nás drží prvú priečku v predajnosti a pravdepodobne ju už žiadny iný model nedobehne. Čím to je? Určite pomerom kvalita/cena. Jedná sa o florbalku vyrobenú z kombinácie karbónu a kompozitu, čím nie je extrémne ľahká (259 gramov pri dĺžke 96 cm), ale za to ani extrémne drahá. Pre hobbíkov alebo hráčov, ktorým až tak nezáleží na váhe florbalky, no potrebujú mať tvrdší shaft, ideálna voľba. Dostupnosť v troch dĺžkach 96, 100 a 104 cm.

Dizajn nie je extravagantný, je jednoduchý, jemné tyrkysové farby, elegantne "popísaný" shaft. Sme si vedomí, že dizajn florbalky hrá u veľa hráčov dôležitú úlohu, preto sme jej natoľko verili. Omotávka Unihoc Elite, ktorá síce nepatrí medzi TOP triedu omotávok od Unihoc, vzhľadom k cene florbalky je však dostačujúca. Dôležitú úlohu podľa nás zahrala čepeľ Unity, ktorá svojim predzahnutím a dostatočne veľkou plochou pripomína čepeľ Zone Hyper, ktorá sa v predajnosti čepelí drží stále na priečke číslo 1. Cingi sa rád hrá s loptičkou a preferuje strelbu ťahom, zároveň však patrí medzi mohutnejších a vyšších hráčov, preto je "Unitka", ako ju on nazýva, preňho TOP1 výpredajová florbalka.

Oxdog Pulse 26 BK Oval

Oxdog patrí medzi mladšie florbalové značky, no za svoju pomerne krátku existenciu vytvorila už množstvo zaujímavých rád florbaliek. Jednou z nich je napríklad aj Oxdog Pulse 26 BK Oval. Karbónová florbalka v elegantnom čiernom prevedení shaftu, ktorý je zaujímavý aj svojou matnosťou. Opäť jednoduchý dizajn, kontrast čiernej a oranžovej farby s veľkým logom Oxdog. Tu sa už dostávame aj k cenovo vyššej triede, každopádne vo výpredaji je cena, vzhľadom na kvalitu florbalky, viac než zaujímavá.

Namotávaný grip Oxdog, ktorý je viac než vyhovujúci, pre Cingiho je dôležitá aj farba gripu, ktorá je v tomto prípade čierna a grip sa pomalšie zašpiní. Čepeľ Oxdog Razor je skvelo predzahnutá, ideálne pre technických hráčov a strelbu ťahom, avšak ani strelba príklepom nebude najmenší problém. Jediné mínus pre Cingiho je oválne držanie. Ako však sám hovorí, je to o zvyku a otázka pár tréningov. 

Unihoc Epic Top Light II

Cingiho srdce si získala značka Unihoc. Ako tretí TOP výpredajový model si vybral Unihoc Epic Top Light II. Jej cena je oproti model Unihoc Unity 26 vyššia, získate s ňou však aj väčší výkon. Svojím bielym "nemocničným" dizajnom možno nezaujme každého, určite je však pre niekoho zaujímavý. Označenie TOP LIGHT znamená, že shaft je vyrobený z ľahšieho krabónu (226 gramov pri dĺžke 96 cm), preto je táto florbalka vhodná pre hráčov, ktorí preferujú ľahšíe florbalky. 

Omotávka je v tomto prípade opäť odľahčená, s označením Feather. Farba omotávky je však biela, čo napríklad Cingimu prekáža, nakoľko sa rýchlo zašpiní (detail, ale pre niekoho dôležitý faktor). Plusom, ktorý Cingi vyzdvihuje je čepeľ Unihoc Epic. Ako sám hovorí, nie je podľa jeho predstáv tak dobrá ako Unity, pretože je viac "zrezaná". Určite však patrí medzi TOP čepele od Unihoc a je opäť dobrá pre technických hráčov preferujúcich strelbu ťahom/švihom. 

Veríme, že vám Cingiho výber pomôže pri výbere výpredajovej cenovo dostupnej florbalky. ;)

 


Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0