Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Novinka | 2018-01-26 13:35:23
komentáre: 0

Do novej sezóny 18/19 s dvomi novými čepeľami - Salming Hawk a Unihoc Sonic

Dobrých florbalových hokejok nie je nikdy dosť a naozaj kvalitných čepelí taktiež. Ak ste sa práve začali rozhliadať po nejakej novej „strelke“ dávame vám do pozornosti novinky od Salmingu a Unihocu.

Salming Hawk

Salming pre sezónu 2017/2018 predstavil novú sériu Hawk, ktorá, hoci to asi nikto zo Salmingu neprizná, bude odpoveďou na čepeľ/florbalku Zone Hyper. Má totiž veľmi podobné vlastnosti a aj vizuálna podobnosť je dosť vysoká. Čepele Hawk ponúkame v troch variantoch – pre tých, ktorí majú radi mäkké čepele, je tu verzia Touch, ak hľadáte zlatý stred najviac vám bude vyhovovať verzia Endurance, no a pre milovníkov tvrdých čepelí je tu špecialitka v podaní BioPower.

Sériu Hawk odporúčame najmä hráčom, ktorí radi držia loptičku, sú dobre technicky vybavení a nejaká tá kľučka alebo iný technický prvok im nie sú cudzie. Vďaka svojmu celkom výraznému zahnutiu sa s Hawkami nadmieru dobre strieľa ťahom, ale nemusíte mať obavy ani ak preferujete iný štýl streľby. Len to chce trocha cviku, vďaka tomu, že je čepeľ trošička ťažšia.

Na rovinu hovoríme, že spočiatku si treba na Hawky zvyknúť a prvých pár minút bude zvláštnych, no akonáhle si zvyknete na väčšie zahnutie, máte vyhrané, o loptičku vás len tak niekto neoberie.

Všetky čepele z rady Hawk ponúkame samostatne aj v kombinácii s vybraným shaftom. Zvoľte si florbalovú hokejku Salming Hawk, ktorý potrebujete.

Unihoc Sonic

Unihoc v novej sezóne stavil skôr na univerzálnosť a aj novinka, ktorú vám chceme v skratke predstaviť je toho dôkazom. Čepeľ Unihoc Sonic je totiž čepeľ do "nepohody". A výrobca sa tým ani netají. Zbavil ju všetkých, často zbytočných, extra prvkov a ostala len poctivá čepeľ, na ktorú si každý rýchlo zvykne. Je naozaj pohodlná, bezproblémová a až prekvapivo prispôsobivá.

My sa musíme priznať, že aj keď sme spočiatku boli trocha skeptickí, Unihoc Sonic vyvrátila všetky naše pochybnosti. Bolo príjemné zasa hrať s florbalkou, ktorá to nepreháňa so zahnutím čepele, nespadá do žiadneho váhového extrému (váži 75 gramov) a sústredí sa  na to na čo by sa dobrá čepeľ sústrediť mala, teda na to, aby umožnila dobré vedenie loptičky a aby sa s ňou dalo pohotovo a presne vystreliť. V tom Unihoc Sonic exceluje a nám sa s ňou naozaj hrá nadmieru dobre.

Tí, ktorí si na to potrpia si samozrejme môžu vybrať z troch variantov tvrdosti. Unihoc Sonic Feather Light – odľahčená, stredne tvrdá. Unihoc Sonic Medium – stredne tvrdá a Unihoc Sonic Hard – tvrdá.

Sonic odporúčame obrancom, ktorí nepotrebujú byť výrazne technickí, no chcú rozdávať dobre mierené prihrávky a strieľať pohotovo a presne. Podobne ako pri Salmingu Hawk, aj čepele Sonic ponúkame samostatne, aj v kombinácii s viacerými shaftami.


Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0