Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Info | 2018-04-22 14:24:51
komentáre: 0

Florbal4u partnerom detského kempu

Kemp Snov je letný detský kemp, na ktorý sa nezabúda. V lete 2014 sa prvýkrát v histórii otvoril aj turnus Floorball Academy, plný slovenských či českých reprezentantov. 34 mladých talentov od 7 do 19 rokov sa pustilo do týždňa zábavy...

Kemp Snov je letný detský kemp, na ktorý sa nezabúda. V lete 2014 sa prvýkrát v histórii otvoril aj turnus Floorball Academy, plný slovenských či českých reprezentantov. 34 mladých talentov od 7 do 19 rokov sa pustilo do týždňa zábavy, ale ak kvalitnej prípravy na ďalšiu sezónu.


Týždeň začal pod dohľadom Václava Komačku, ktorý ako šéftréner kempu zahájil týždeň športovými testami  či výkonnostným tréningom. Hráč by ani nepovedal, že je na florbalovom kempe.Tvrdá letná príprava však tiež patrí do menu florbalových profíkov. Následujúci deň sa na základe testov deti rozdelili na dve skupiny, vybrali sme hokejky a pokúšali sa dostať na ďalší level. Dopomáhali slovenské "kapacity" ako Ladislav Gál, Dominik Turek či Michaela Krivulčíková. Všetko natrénované si mohli tí najsnaživejší vyskúšať na Night Floorball Classic zápase. Nočný zápas, ktorý sme zažili asi všetci prvýkrát v živote. Určite však nie posledný. Tým Lukáša Řezaninu tesne po polnoci rozdohol o tesnom víťazstve 11:10 proti tímu Dominika Tureka.


Že tréning bez oddychu je zbytočný sme sa pokúsili ukázať kvalitnou regeneráciou na Oravskej priehrade. Niekto si zašiel na kone, iní si zatancoval na lodi. Trošku športu sme fúkli súťažiami ako dodgeball či americký futbal. Večer sa konal slávnostný draft v ktorom sa akadémia rozdelila na 2 tímy. Celý týždeň sa niesol v zmysle florbalovej sezóny a pred najväčšími zápasmi sa tými mohli posilniť. Na Kemp Snov pricestovali reprezentanti českej republiky Hájek a Hubálek, ako aj mladý talent ostravského florbalu Dombrovský.


Trh s voľnými hráčmi mal veľkú kvalitu a kapitáni múdro doplnili káder. Následovala vítkovická škola florbalu v zmysle profesionálnych tréningov a večer sme súťažili o každý meter ihriska. Popri športovaní sme si pripravili pre účastníkov kempu veľké prekvapenie. Okrem Superhero auta, ktoré dostal Lukáš Hájek za famózny výkon vo finále extraligy, si mohli drobci siahnuť aj na majstrovskú trofej.  Nikto iný na Slovensku nemal možnosť si poťažkať vítkovický titul a my veríme, že to deťom dodá motiváciu do ďalších tréningov.
 


Tak to bol Kemp Snov 2014. Ale aký však  bol podľa organizátora Lukáša Řezaninu?

„Kemp Snov je naša srdcovka. Začali sme ho ešte ako mladé uchá a vidíme ako rastie s nami. Tento rok sme sa naplno pustili do florbalu a Floorball Academy bol parádny. Vedeli sme, že máme 7 dní na to, aby sme budúcim reprezentantom niečo dali. Okrem famóznych hráčov, či kvalitnej regenerácie od našich animátoriek, sme vsadili hlavne na osobný rozvoj jedinca na ihrisku, ale aj mimo neho. Poučenie o správnych návykoch na tréningu či tímová súdržnosť. U nás sa týždeň okolo kuželiek nebehá, to môže robiť každý doma. Pokúšame sa mladým talentom predať to najlepšie a najdôležitejšie, čo sme sa  v našich kariérach naučili. Sme brutálne iní, ako iné kempy. A preto som presvedčený, že Kemp Snov plný špičkových ľudí a talentovaných drobcov už bude žiť naveky.“ povedal Lukáš Řezanina, orgranizátor Kempu Snov.Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0