Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Info | 2018-04-22 19:42:17
komentáre: 0

Florbalové turnaje

Hoci je florbal už regulérnym športom, ktorý to o chvíľku (snáď) dotiahne aj na Olympijské hry, vo svojej podstate je to stále malý „kamarátsky“ šport, v ktorom panujú priateľské vzťahy a chuť pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Hoci je florbal už regulérnym športom, ktorý to o chvíľku (snáď) dotiahne aj na Olympijské hry, vo svojej podstate je to stále malý „kamarátsky“ šport, v ktorom panujú priateľské vzťahy a chuť pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

 

Veľkú zásluhu na tejto atmosfére majú turnaje. Florbal na nich vyrástol a stále sú jeho veľmi dôležitou súčasťou. Na Slovensku aj vo svete sa koná množstvo malých, ale aj gigantických turnajov, a ak len troška pohľadáte, určite pre svoj tím nejaký nájdete.

 

V tomto článku sa pozrieme na tie najväčšie, ktoré sa konajú vo svete. Dnes už sa to môže zdať neuveriteľné, ale mnohé začínali ako turnaje „amatérskych“ tímov a dnes sa ich zúčastňujú svetové top tímy. Za všetky spomeňme český Czech Open.

 

Czech Open

Pri všetkej úcte k všetkým ostatným turnajom, musíme začať touto akciou, ktorá sa koná každý rok v Prahe. Turnaj sa hráva od roku 1993 a dnes je najväčším klubovým florbalovým turnajom vôbec. Každý rok sa v Prahe stretne viac ako 200 tímov, ktoré sa rozdelené do 6 kategórií snažia získať pohár. Napriek tomu, že sa tu stretáva absolútna klubová elita, najväčší priestor je aj tak stále venovaný „amatérskym“ klubom. Bezkonkurenčnou výhodou Czech Open je však jeho atmosféra, na máloktorom „svetovom“ turnaji sa dostanete k hviezdam tak blízko ako tu. Hoci sa časy predsa len troška zmenili, stále tu môžete pozvať na pivo aj tých najlepších florbalistov sveta.

 

Champions Cup

Florbalová Liga majstrov. Vo formáte akým sa hrá dnes, vznikla až v roku 2011, no zdá sa, že projekt je životaschopný a svoju tradíciu si nájde. Champions Cup má mužskú aj ženskú kategóriu. V oboch kategóriách sa stretávajú majstrovské kluby z líg štyroch najlepšie postavených krajín v rebríčku IFF + 2 kluby s divokou kartou. Prvý nominuje organizátor turnaja podľa vlastného výberu a druhý je víťaz turnaja EuroFloorball Cup z predchádzajúceho ročníka. Kluby z dvoch najlepších súťaží sú nasadené priamo do semifinále, ostatné kluby sa stretnú vo štvrťfinále o právo hrať už spomínané semifinále s najlepšími.

 

EuroFloorball Cup

Malá Liga Majstrov, predchodca tej veľkej. Veľká zmena nastala taktiež po reorganizácii súťaží v roku 2011. Odvtedy sa aj tento turnaj hrá podobným spôsobom ako Champions Cup. Akurát kľúč účasti je trocha iný. 3 miesta získajú kluby z krajín, ktorých reprezentácie sú na 5 až 7 mieste v rebríčku IFF. Ďalšie miesto nominuje organizátor turnaja a posledné dve miesta ostanú pre kluby, ktoré prejdú kvalifikáciou. Veľkou odmenou pre víťaza je to, že nasledujúci ročník má automaticky zaistený štart v Champions Cupe.

 

Florbal sa hrá aj mimo Európy, akurát je pre nás trocha ťažšie ho sledovať, no skvelé turnaje sa hrajú aj ďaleko od Starého kontinentu. Najväčším klubovým turnajom, mimo Európy, je Canada Cup, kde sa stretáva viac ako 60 klubov zo zámoria, ale aj Európy. Canada Cup je spolu s USA Cupom a Falls Floorball Classic súčasťou Severoamerického šampionátu.

 

Ázijský (Pacifický) šampionát už je iná súťaž. Účastnia sa ho totiž reprezentačné tímy z Ázie a Oceánie a zároveň je aj kvalifikáciou pre Majstrovstvá sveta.

Ako sme už však spomenuli v úvode, florbal je turnajovým športom, stačí troška sledovať komunitu a určite sa na nejaký dostane aj váš tím. Vyskúšajte to, tú atmosféru nič nenahradí.


Páči sa Vám článok?

Mohlo by sa vám páčiť

Komentáre

Komentáre: 0