Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Rozhovor | 2019-05-10 11:50:41
komentáre: 0

Lukáš Hájek: "Začiatkom všetkého je tréning."

V treťom článku série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor s lídrom 1. SC Tempish Vítkovice Lukášom Hájekom.


V treťom článku série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor s lídrom 1. SC Tempish Vítkovice Lukášom Hájekom.


Ako dlho sa venuješ florbalu? Kedy prišiel ten moment, keď ti učaroval florbal?

Florbalu sa venujem približne od 12 rokov. Keď som skončil základnú školu, tak som skončil s hokejom, ktorý som hral od piatich rokov a prešiel som na florbal. Dôvod bol jasný, pri hokeji by som nestíhal študovať gymnázium a florbal nebol vtedy tak časovo náročný.


Dlhodobo patríš k oporám Vítkovíc. Na čom majú podľa teba mladí florbalisti pracovať, aby sa mohli stať lídrom tímu?

Začiatkom všetkého je tréning. Tam to všetko začína a končí. Keď chceš byť lepší než ten druhý, musíš robiť niečo naviac. Na to nadväzuje talent a podobne. Nepovedal by som o sebe, že som lídrom, ale myslím si, že človek získa rešpekt druhých len výsledkami.


S akou florbalkou momentálne hráš? Vystriedaš ich počas sezóny viac?

Momentálne hrám s florbalkou Exel Gravity 2 26 Round s čepeľou Exel Megalomaniac. S touto čepeľou hrám už asi 7 rokov a som na ňu zvyknutý. Obľúbil som si ju na základe toho, že si ju môžem vytvarovať podľa seba a vpredu je dobre tvarovaná na zahnutie špičky čepele. Florbalovú hokejku si vždy vyberám na základne hmotnosti, tvrdosti a pocitu. Na začiatku každej sezóny si ich niekoľko vyskúšam a vyberiem tú, s ktorou odohrám celú sezónu.


Prečo si sa rozhodol práve pre túto florbalku?

Ako som spomenul v predchádzajúcej otázke, florbalku si vyberám na základe hmotnosti, tvrdosti a pocitu. Exel Gravity 2 mi zo skúšaných hokejok sadla najviac. Čepeľ Exel Megalomaniac som si obľúbil na základe toho, že si ju môžem vytvarovať presne podľa svojej predstavy, hrám s ňou už 7 rokov. Model florbalky počas roku nemením.


Čo by si poradil všetkým florbalistom, ktorí sa chystajú kúpiť novú florbalku?

Vo florbalke nerozhoduje hokejka, ale ruky a nohy. Takže by som všetkým poradil, aby si hokejku vyberali podľa pocitu a nie podľa toho, s čím hrá kamoš alebo koľko florbalka stojí. Aj tak si potom zvykneš na tú svoju a s inou hrať nechceš. Ja sa už snažím v poslednej dobe vyberať florbalky tak, aby bola vlastnosťami čo najbližšie tej poslednej. Tam viem, že to funguje.

 

Lukášovi ďakujeme za rozhovor, prajeme veľa úspechov v osobnom aj športovom živote. :-)


Páči sa Vám článok?

Mohlo by sa vám páčiť

Komentáre

Komentáre: 0