Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Rozhovor | 2019-03-17 12:49:32
komentáre: 0

Michal Pažák: "Treba si určiť správne vzory."

V druhom článku z pripravovanej série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor so slovenským reprezentantom a hráčom ACEMA Sparta Praha Michalom Pažákom.

V druhom článku z pripravovanej série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor so slovenským reprezentantom a hráčom ACEMA Sparta Praha Michalom Pažákom.


Ako dlho sa venuješ florbalu? Kedy prišiel ten moment, keď ti učaroval florbal?

Ahojte vo Florbal4u, florbalu sa venujem už (alebo až?) od druhej triedy na základnej škole. Trénovali sme na malom squashovom ihrisku, odkiaľ ma vytiahli do ATU Košice, kde sa formovala moja florbalová cesta až do dnešnej podoby.


Na čom majú podľa teba mladí florbalisti pracovať, aby sa mohli stať lídrom tímu?

Myslím, že je dôležite sa v mladom veku zamerať hlavne na techniku. Treba si určiť správne vzory, pracovať vždy s maximálnou pokorou a výsledky sa časom určite dostavia.


S akou florbalkou momentálne hráš? Vystriedaš ich počas sezóny viac?

Momentálne hrám s florbalkou Salming Quest1 CarbonX s flexom 27 mm. Hokejky striedam iba ak ich zlomím. Inač hrám stále s tou istou.​

Prečo si sa rozhodol práve pre túto florbalku?

Pre túto florbalku som sa rozhodol, pretože náš tím, ACEMA Sparta Praha sponzoruje značka Salming, tak som si musel vybrať niečo zo sortimentu tejto značky. Je to príjemna zmena po tých rokoch ale veľmi ťažko a dlho som si zvykal na zmenu florbalky.


Podľa čoho si vyberáš florbalku? Máš nejaké špeciálne požiadavky?

Florbalku som si v minulosti vyberal podľa ceny, najlepší pomer cena/kvalita. Dnes viac pozerám aj na dizajn ale hlavným atribútom je určite funkcionalita, dôležité pre mňa je, aby bola ľahšia.​


Čo by si poradil všetkým florbalistom, ktorí sa chystajú kúpiť novú florbalku?

Určite by som všetkým poradil, aby si vybrali v predajni resp. e-shope Florbal4u.com kde nájdu vždy to, čo hľadajú. V mojom minulom pôsobisku sme florbalky "nefasovali" a chalani z Florbal4u mi vždy ochotne poradili a pomohli vybrať florbalku "šitú na mieru" presne pre moje potreby. Veľkým benefitom predajne v Bratislave je testovacie ihrisko, kde si môžete florbalku vyskúšať, čo je obrovský benefit. Ja osobne ak som v Bratislave, tak sa väčšinou zastavím v predajni kde mi vždy personál spríjemní deň.

 

Michalovi ďakujeme za rozhovor, prajeme veľa úspechov v osobnom aj športovom živote a tešíme sa na ďalšiu návštevu. :-)


Páči sa Vám článok?

Mohlo by sa vám páčiť

Komentáre

Komentáre: 0