🎄 Nakúpte, vyhrajte darčekovú poukážku a vymeňte nevhodný darček až do 31.1.2024. Viac info tu. 🎄

Florbal sa dá hrať kedykoľvek, kdekoľvek a s čímkoľvek. Určite sa však zhodneme na tom, že niektoré detaily prispievajú k oveľa silnejším zážitkom. Takýmto „detailom“, ktorý je pre správny pocit z hry priam esenciálny je určite florbalová bránka. 

Áno, každý sme zažili situáciu kedy žiadna nebola a namiesto nej bránku nahrádzali fľaše, školské aktovky alebo čokoľvek čo sa dá postaviť a stojí. Ale ten pocit z hry je s bránkami iný. Keď sa zavlní sieť, ozve sa žŕdka alebo sa loptička odrazí od brvna, sú to detaily, ktoré zvyšujú adrenalín, pumpujú krv a dodávajú hre emócie. Bez bránok je to chudobnejšie.

Bránky si asi nekupujete každý deň a tak logicky pri ich nákupe hľadáte čo najvyššiu kvalitu za čo najrozumnejšiu cenu. My to vieme a našou ponukou dokážeme vyjsť v ústrety komukoľvek. Či už hľadáte bránky pre oficiálne florbalové zápasy, florbalové bránky pre tréningy alebo len bránky pre tradičné zápasy s partiou niekde v zapadnutej telocvični.

Ak ste florbalová partia, ktorá hráva florbal na amatérskej úrovni, kde je často problém vôbec zohnať brankára, asi nebudete riešiť certifikáciu, presné rozmery atď. Skôr vás bude zaujímať spratnosť a flexibilita bránok. Oficiálna, licencovaná bránka má predpísaný rozmer 160x115 cm (šírka x výška) a musí mať pevnú konštrukciu. Pre rekreačných športovcov, však plne postačujú skladacie bránky. Vybrať si môžete z niekoľkých rozmerov – 120x90 cm, 115x90 cm, 90x60 cm a pokiaľ naozaj máte problémy s brankármi, postačia aj minibránky 60x45 cm. Uvidíte akých z vás urobia sniperov. ☺

Skladacie bránky bývajú vyrobené z viacerých materiálov. Ak chcete niečo iba na pilovanie techniky domov, postačí vám aj plastová konštrukcia. Pokiaľ však hrávate v telocvični, určite odporúčame skôr oceľové bránky. Napríklad šikovné s teleskopickým vysúvaním. Samozrejme ponúkame aj skladacie bránky s predpísanými rozmermi 160x115 cm, no treba si dať pozor, skladacie bránky nebývajú certifikované. Sú však spratnejšie.

Pokiaľ chcete hrať naozaj podľa pravidiel IFF, treba sa poobzerať po bránkach s certifikáciou. Tieto bránky bývajú vyrobené z oceľových tenkostenných profilov a majú normou predpísaný tvar aj rozmery. Označené sú aj certifikačnou nálepkou. U nás ich dostanete aj so sieťkami a zásterami (to platí aj pre necertifikované bránky).

Pre tréningy je prakticky jedno akú bránu využijete, no odporúčame vám vyskúšať tréningovú pomôcku MyFloorball Target Pro. Tieto špeciálne terče sa jednoducho umiestnia na bránku a ich triafaním si cibríte techniku strely. Na vlastné ruky sme vyskúšali, že to funguje, navyše ak sa k tomu pridá aj hecovanie spoluhráčov, je to vždy aj o zábave.

Veríme, že si z našej ponuky bránok vyberiete a že vám to do nej bude padať jedna radosť. Nech sa vlnia siete, florbalu zdar.