Oxdog/Wooloc

Fínsky nováčik, ktorý vrhol na scénu až v roku 2011, no netrvalo dlho a našiel si mnoho zapálených fanúšikov. Zameriava sa hlavne na mladšie generácie florbalistov a v oblasti inovácií a vylepšení patrí k lídrom na trhu. Wooloc je lowendová vetva Oxdogu, ktorá vyrába lacnejšie vybavenie, predovšetkým pre florbalové prípravky a školy.

Zone

Opäť Švédi. Zone je značka, ktorá sa od počiatku zamerala na design s výzor. Ich výrobky patria medzi tie najkrajšie na trhu a tak nie je divu, že priťahujú predovšetkým imidžovo zameraných hráčov. To však neznamená, že by nešlo o kvalitný brand. V Škandinávii patrí medzi najobľúbenejšie.

Jadberg

Sľúbili sme vám aj českého zástupcu a tu ho máme. Vznikla v roku 1994 a rodina, ktorá ju prevádzkuje bola pôvodne krajčírska. Spomíname to preto, lebo je to na výstroji skutočne poznať. Jadberg je známy predovšetkým brankárom. Ich chrániče a kompletné vybavenie mužov s maskami patrí medzi veľmi úzku špičku. 

Eurostick

Na záver nášho zoznamu ako inak Švédi. Konkrétne značka Eurostick, ktorú ako brand vyrába švédsky výrobca plastových športových potrieb Acito. Veľa profesionálov hrajúcich s touto značkou síce nenájdete, pretože sa špecializuje skôr na low-endové hokejky, no hobby hráči a školáci, ktorí sa s florbalom stretávajú v školských telocvičniach značku dobre poznajú. V pomere cena/výkon veľmi dobrá voľba.