Streľa ťahom so zatiahnutím

Pokiaľ strieľate ťahom z otočky alebo spoza tela, loptička by sa mala nacházať pri začiatku streľby za vašou zadnou nohou. Predstavte si, že hádžete loptou. Cieľom je získať čo najviac energie, aby strela bola razantnejšia. Tú môžete získať tiež prenosom hmotnosti a otočením trupu a ramien. Pri strele by ste mali presunúť skoro celú váhu na prednú nohu.
 


Streľba príklepom

Presuňte celú svoju váhu zo zadnej nohy na prednú nohu jedným plynulým pohybom. Tým sa do strely presunie energia celého tela, nie len z rúk. Pri strele sa ramená otáčajú omnoho viac než bedrá. Špička chodidla na prednej nohe by mala smerovať k bránke. Uistite sa, že máte pokrčené kolená, aby sa vaše nohy mohli lepšie zapojiť do strely. Začiatočníci robia často tú chybu, že sa snažia zasiahnúť loptičku priamo. Dajte si pozor, aby hokejka narazila na podlahu 10-15 cm pred loptičkou. Tým dokonalo využijete vlastnosti hokejky, ktorá sa napruží a v podstate odvedie časť práce za vás.

 


Streľba príklepom bez prípravy

Streľba bez prípravy je ťažšia v tom, že nie je jednoduché dobre načasovať, kedy trafiť loptičku. Rasmus (model vo videu) presunie celú svoju váhu zo zadnej nohy na prednú nohu jedným poynulým pohybom. Tým sa do strely presunie energia celého tela, nie len z rúk. Pri strele sa ramená otáčajú omnoho viac než bedrá. Špička chodidla na prednej nohe by mala smerovať k bránke. Uistite sa, že máte pokrčené kolená, aby sa vaše nohy mohli lepšie zapojiť do strely. Začiatočníci robia často tú chybu, že sa snažia zasiahnúť loptičku priamo. Dajte si pozor, aby hokejka narazila na podlahu 10-15 cm pred loptičkou. Tým dokonalo využijete vlastnosti hokejky, ktorá sa napruží a v podstate odvedie časť práce za vás.