Streľa zápästím

Pri strele by sa mala loptička nachádzať v pomyselnom trojuholníku medzi nohami blízko pri tele. Nechajte skĺznuť čepeľ po podlahe, čím má hokejka šancu napružiť sa a tým dostanete do strely viac energie. Keď sa pri streľbe oprete do strely, zaťažíte tým hokejku, dodáte energiu do shaftu a ten ju pri vypustení strely prenesie do loptičky. Veľmi dôležité je dotiahnúť streľu do konca, pretože tým v podstate určujete smer, kam loptička poletí.

 

Streľa ťahom

Streľa by mala začínať s hokejkou a loptičkou za vašou zadnou nohou. Je to rovnaké ako keď hádžete loptičkou. K tomu, aby streľa mala potrebnú razanciu, musíte mať kde získať energiu. Ďalej je potrebné správne pracovať s vaším telom a to hlavne s prenosom hmotnosti. Keď začínate streľu, Vaša hmotnosť je takmer rovnomerne rozdelená, pri čom keď strieľate mali by ste presunúť takmer celú váhu na prednú nohu - tým dodáte omnoho viac energie do strely. Na začiatku strely by sa loptička mala nachádzať na pätke čepele, alebo kúsok pred stredom. Avšak pred vypustením loptičky by sa mala loptička presunúť smerom k špičke. To dodá loptičke rotáciu a umožní Vám umiestniť streľu tam, kam chcete. Je dôležité dotiahnúť streľu az do konca, pretože tým určujete smer, ktorým loptička poletí.

 

Streľa ťahom - F. Djurling

Snažte sa nedívať sa na loptičku a zameriať cieľ kam chcete loptičku umiestniť. Rýchla rotácia hornej časti tela zvyšuje silu streleckého pokusu. Nebojte sa prehnúť vašu hokejku vašou váhou - dodáte strele ešte väčšiu razanciu a prudkosť. Dajte si pozor, aby sa vaša horná časť tela dostatočne otočila a aby ste nepoužívali pri strele len ruky. Otočte sa smerom k cieľu a uistite sa, že vaša hokejka zamerala ten správny smer.