Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Novinka | 2016-09-22 09:42:36
komentáre: 0

Nová čepeľ Zone + florbalové hokejky s touto čepeľou

Obľúbená Švédska značka Zone opäť rozšírila bohatú ponuku svojich čepelí a my sme si bližšie posvietili na ich novinku, čepeľ Zuper Air Soft Feel. Hneď ako nám čepeľ prišla, neváhali sme a jeden kúsok vyskúšali na tréningu aj v zápase.

Obľúbená Švédska značka Zone opäť rozšírila bohatú ponuku svojich čepelí a my sme si bližšie posvietili na ich novinku, čepeľ Zuper Air Soft Feel. Hneď ako nám čepeľ prišla, neváhali sme a jeden kúsok vyskúšali na tréningu aj v zápase.

Správny mix

Výrobca sa netají tým, že čepeľ je hybrid dvoch úspešných predchodcov. Čepelí Zone Supreme a Zone Hyper. Je to zaujímavá kombinácia keďže Hyper je predzahnutá čepeľ a Supreme zasa rovná takmer ako doska.

Zahnutie Zuper Air Soft Feel je 8 mm, čo je presný stred medzi dvoma vyššie spomínanými čepeľami. Ak patríte medzi technickejších hráčov, ktorí si radi pokryjú loptičku, nemusíte sa báť. Čepeľ umožňuje pohodlné vedenie lopty a nemali sme problém ani pri zložitejších kľučkách, alebo zmenách smeru. Samozrejme chce to trocha si zvyknúť. Prechod nám však nerobil problémy.

Stabilita na prvom mieste

nadpriemerne dobrej práci s loptičkou prispieva to, že vyhĺbenie je rovnaké po celej dĺžke čepele. Síce to troška znevýhodňuje hráčov, ktorí si potrpia na freestyle, ale väčšine, ktorá potrebuje hlavne čepeľ s dobrým vedením lopty to bude vyhovovať. My sme boli spokojní.

Vďaka akurátnej hĺbke vyhĺbenia sa nám až prekvapujúco dobre darili prihrávky. Aj dlhé pasy sa nám výnimočne dobre podarilo smerovať priamo na hokejky našich spoluhráčov, tu je asi najväčšia pridaná hodnota čepele Zuper Air Soft Feel.

Otvorená špička

Strelci si budú musieť troška zvyknúť. Niežeby bola pre nich čepeľ nevhodná, ale je na pätke trošička tuhšia a ak máte v ruke jemný cit, hlavne zo začiatku budete musieť presnejšie mieriť, keď si však zvyknete vaše strely budú protihráčov poriadne štípať.

Ak ste boli predtým zvyknutý na zavretú špičku rady Supreme, pri Zuper Air Softe si budete musieť vyladiť mušku. Táto čepeľ je totiž oveľa viac otvorená a tiež je na špičke o dosť ľahšia. Skutočne sa pripravte, že vaše prvé projektily poletia asi trocha inam, ako ste chceli. Keď si ale zvyknete otvorená špička je silná zbraň, s ktorou mávajú brankári problémy.

Zhrnutie

Celkovo sme boli z novej čepele Zone nadšení. Je to kvalitný kúsok, ktorý by sme odporúčali viac tvorcom hry, ako sniperom z útoku. Ono, proti gustu, žiaden dišputát, ale táto hokejka je stvorená na presné prihrávky. Ak teda patríte medzi tých, ktorí zasypávajú štatistiky svojimi asistenciami bude to pre vás viac ako dobrá voľba.


Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0