Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Info | 2019-02-27 13:13:12
komentáre: 0

Oliver Kubaský: "Veľmi ťažko si zvykám na niečo nové."

V prvom článku z pripravovanej série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor s lídrom Tsunami Záhorská Bystrica Oliverom Kubaským.

V prvom článku z pripravovanej série rozhovorov s nielen slovenskými hráčmi vám prinášame rozhovor s lídrom Tsunami Záhorská Bystrica Oliverom Kubaským.


Ako dlho sa venuješ florbalu? Kedy prišiel ten moment, keď ti učaroval florbal?

Florbalu sa venujem približne 12 rokov, stál som (vtedy ešte ako malý chlapec) pri zrode klubu Tsunami Záhorská Bystrica. Florbal mi učaroval v školskej lavici a to vtedy, keď nám náš vtedajší učiteľ telesnej výchovy v triede prvý krát ukázal plastovú „Arexku” a florbalovú loptičku. Bolo to niečo úplne nové a malo to veľký vplyv na to, že ma to hneď chytilo.


Dlhodobo patríš k oporám Tsunami. Na čom majú podľa teba mladí florbalisti pracovať, aby sa mohli stať lídrom tímu?

Myslím si, že čím mladší vek hráča, tým dôležitejšie je dbať na vývoj správnej florbalovej techniky. Atribúty ako fyzická sila prídu s vekom a je ich taktiež oveľa jednoduchšie nadobudnúť aj v neskoršom veku, čo sa o technike až tak povedať nedá. Samozrejme, lídrami tímu sú vždy rôzni hráči – od strelcov, cez playmaker-ov, až po vyspelých hráčov so silnou športovou psychikou.


S akou florbalkou momentálne hráš? Vystriedaš ich počas sezóny viac?

Momentálne hrám s veľmi lacnou čiernou Unihoc Player s čepeľou Player+. S touto florbalkou hrám už niekoľko sezón, veľmi ťažko si zvykám na niečo nové.

Prečo si sa rozhodol práve pre túto florbalku?

Samotná tyčka mi vyhovuje lebo je ťažká. Čepeľ som si obľúbil preto, lebo hrávam s pomerne rovným zahnutím a Player+ je jedna z mála čepelí, ktoré sa takto dajú vytvarovať bez toho, aby to pre tú čepeľ bolo neprirodzené.


Podľa čoho si vyberáš florbalku? Máš nejaké špeciálne požiadavky?

Nemám, vyberám si čisto podľa pocitu. Avšak všeobecne sa mi hrá lepšie s ťažkými florbalkami.


Čo by si poradil všetkým florbalistom, ktorí sa chystajú kúpiť novú florbalku?

Tak samozrejme, aby sa nenechali zlákať na trháky výrobcov tej či onej hokejky. Nevravím, že nové technológie nemôžu zlepšiť konečnú funkčnosť v hre a určite odporúčam, aby si hráči vyskúšali rôzne florbalky a najmä čepele, ale myslím si, že najlepšie je riadiť sa tým, čo danému hráčovi vyhovuje a sedí. V predajni Florbal4u v Bratislave na to majú skvelé testovacie ihrisko, na ktorom rýchlo zistíte, ktorá je pre vás "tá pravá".
 

Oliverovi ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v osobnom aj športovom živote.


Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0