Oxdog Hyperlight HES 27 GN SweOval
Výrobca: OxdogKód produktu: 50700
![]() |
💬 Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám na obchod@florbal4u.com, využite náš online chat, zavolajte na 0948 293 833 alebo navštívte našu kamennú predajňu v Bratislave. |
|
|

Florbalová hokejka Oxdog Hyperlight HES 27 GN SweOval je novinkou z kolekcie značky Oxdog vytvorenej pre sezónu 24/25 a patrí do modelovej rady hokejok, ktoré sú vybavené čepeľou Optilight Carbon.
Použité technológie
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
Čepeľ Oxdog Optilight
- čepeľ s karbónovou výstuhou
- 9 mm predzahnutá čepeľ - pre výbornú kontrolu loptičky na forhandovej strane
- mierne vyhnutá a uzatvorená smerom dopredu, pre efektívnejšie prihrávanie
- Hmotnosť tejto čepele je iba 66g, vďaka čomu to je nielen najľhašia čepeľ od Oxdogu, ale celkovo jedna z najľahších čepelí vôbec.
- karbónová výstuha pre perfektnú pevnosť

Omotávka Oxdog Ultralight

Špičková omotávka, ktorej konštrukcia je premyslená do najmenších detailov s cieľom zaručiť nekompromisnú trvanlivosť a výnimočný komfort pri každom hode. Navrhnutá tak, aby odolala extrémnym zaťaženiam a minimalizovala opotrebenie, táto omotávka poskytuje spoľahlivú kontrolu nad hokejkou v každej situácii. S jej precíznym úchopom a schopnosťou efektívne odvádzať pot sa stáva ideálnym spoločníkom pre náročných hráčov, ktorí požadujú to najlepšie.
SweOval držanie
Revolučný oválny profil držania, ktorého názov je odvodený z anglického označenia "Swedish Oval". Tento inovatívny koncept oválneho úchopu predstavuje ideálnu kombináciu medzi klasickým okrúhlym a oválnym úchopom, pričom sa vyznačuje menšou veľkosťou, ktorá nie je tak nápadná ako pri tradičných variantoch. SWEOVAL zastupuje optimálnu strednú cestu medzi oboma typmi úchopu, ponúkajúcu používateľom jedinečnú a pohodlnú alternatívu.
Komu odporúčame túto hokejku?
Jedná sa o veľmi kvalitnú hokejku určenú pre hráčov, ktorí radi streľajú švihom a ťahom spoza tela, pretože loptička veľmi dobre sedí na čepeli.
Hokejka patrí do prémiovej modelovej rady s vynikajúcimi hernými vlastnosťami. Cena hokejky zodpovedá parametrom a vlastnostiam, ktoré hokejka hráčovi ponúka, či už je to nízka hmotnosť, kvalitná čepeľ, karbónová palica a pod.
Shaft s tvrdosťou 27 mm je vhodný pre hráčov s hmotnosťou od 75 kg do 90 kg.
Hokejku odporúčame hráčom s výškou od 170 cm až 180 cm (96 cm), 180 cm až 190 cm (101 cm), 190 cm a vyšších (103 cm).
![]() ![]() |
Hokejka je certifikovaná medzinárodnou florbalovou federáciou IFF a je s ňou možné hrať všetky súťaže organizované SZFB. |
| Značka | Oxdog |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 60 - 75 kg, 70 - 90 kg, nad 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 27 |
| Dĺžka hokejky | 103 cm (= 114 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | stredne tvrdá (PP) |
| Tvar rukoväte | SweOval |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Oxdog OptiLight Carbon |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 190 - 210 g, 198 g (103 cm) |
| Kolekcia | 2024/2025 |
| Výrobná spoločnosť | Evosport AB |
|---|---|
| Adresa | Servicegatan 1, 941 51 Piteå, Sweden |
| info@evosport.eu |
| Značka | Oxdog |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 60 - 75 kg, 70 - 90 kg, nad 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 27 |
| Dĺžka hokejky | 103 cm (= 114 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | stredne tvrdá (PP) |
| Tvar rukoväte | SweOval |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Oxdog OptiLight Carbon |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 190 - 210 g, 198 g (103 cm) |
| Kolekcia | 2024/2025 |

Technológie shaftov Oxdog
Stručný prehľad technológii shaftov a čepelí značky Oxdog.

































