Unihoc Lab Concept Titan 29 Ice Green
Výrobca: UnihocKód produktu: 51778
![]() |
💬 Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám na obchod@florbal4u.com, využite náš online chat, zavolajte na 0948 293 833 alebo navštívte našu kamennú predajňu v Bratislave. |
|
|

Florbalová hokejka Lab Concept 29 Ice Green je novinkou značky Unihoc a patrí do limitovanej edície hokejok, ktoré sú vybavené čepeľou Lab Concept.
Produkty s označením LAB CONCEPT predstavujú najnovšie inovácie od značky Unihoc a sú určené hráčom s najvyššími nárokmi. V snahe dosiahnuť maximálnu rýchlosť Unihoc vyvinul najľahšiu florbalovú hokejku na svete, ktorá váži iba 159 g. Táto prelomová hokejka kombinuje novú ultraľahkú čepeľ LAB CONCEPT s najľahším shaftom (guľatý s tenším priemerom - 23,8 mm), a prináša tak na ihrisku bezkonkurenčný cit a výbušný výkon.
Evolab
Spojením všetkých interných informácií a znalostí značky Unihoc spolu so skúsenosťami najlepších hráčov na svete posúva značka svoje hranice.
Pri hokejkách zo série Evolab bola znížená hmotnosť všetkých komponentov, aby sa dosiahla čo najnižšia hmotnosť celej hokejky, čím dokázala značka Unihoc vyrobiť najľahšiu hokejku vo svojej histórii.
Použitím najtenších vrstiev tkaných karbónových vlákien v úplne novej skladbe bola znížená hmotnosť súčasne so zdokonalením štruktúry shaftu.
K nízkej hmotnosti prispieva aj nový systém uchytenia čepele s jednou skrutkou a taktiež nová odľahčená omotávka Lab Concept.
Čepeľ Unihoc Lab Concept

Ide o vývoj úspešnej čepele Unilite, pri ktorej sme zachovali niekoľko najobľúbenejších vlastností a vytvorili úplne nový model čepele s ultra nízkou hmotnosťou. Rám, konštrukcia päty a konkávnosť zostali zachované, vývojom prešla spodná hrana rámu, pre zlepšenie manipulácie a kontroly lopty, rovnako tak bola prepracovaná časť spojenia s tyčou, výrazne sa tak znížila hmotnosť, ale zároveň sa zachovala pevnosť a stabilita celej čepele. Známa, a napriek tomu úplne nová. Najľahšia čepeľ na svete, 59 gramov!
- tvrdosť: PP titan (tvrdá - odľahčená)
Omotávka Lab Concept
Omotávka Lab Concept patrí k top modelom omotávok od značky Unihoc. Má vysoko kvalitný lepivý povrch, ktorý zaistí pevný úchop hokejky a neprekĺzava v rukách. Je veľmi ľahká, aby sa dosiahla aj nižšia hmotnosť hokejky. Nie je perforovaná.
Komu odporúčame túto hokejku?
Jedná sa o veľmi kvalitnú hokejku určenú pre hráčov, ktorí radi strieľajú švihom a ťahom spoza tela, pretože loptička veľmi dobre sedí na čepeli.
Hokejka patrí do prémiovej modelovej rady s vynikajúcimi hernými vlastnosťami. Cena hokejky zodpovedá parametrom a vlastnostiam, ktoré hokejka hráčovi ponúka, či už je to nízka hmotnosť, kvalitná čepeľ, karbónová palica a pod.
Shaft s tvrdosťou 29 mm je vhodný pre hráčov s hmotnosťou od 60 do 75 kg.
Hokejku odporúčame hráčom s výškou od 170 cm až 180 cm (96cm); 180 cm až 190 cm (100cm).
![]() ![]() |
Hokejka je certifikovaná medzinárodnou florbalovou federáciou IFF a je s ňou možné hrať všetky súťaže organizované SZFB. |
| Značka | Unihoc |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 60 - 75 kg, 70 - 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 29 |
| Dĺžka hokejky | 96 cm (= 107 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Ľavá (ľavá ruka dole), Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | tvrdá (PP - odľahčená) |
| Tvar rukoväte | guľatý |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Unihoc Lab Concept |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 150 - 170 g, 159 g (96 cm) |
| Kolekcia | 2026/2027 |
| Výrobná spoločnosť | SPINFLO s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Toužimská 889, 199 00 Praha 9 |
| info@spinflo.cz |
| Značka | Unihoc |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 60 - 75 kg, 70 - 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 29 |
| Dĺžka hokejky | 96 cm (= 107 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Ľavá (ľavá ruka dole), Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | tvrdá (PP - odľahčená) |
| Tvar rukoväte | guľatý |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Unihoc Lab Concept |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 150 - 170 g, 159 g (96 cm) |
| Kolekcia | 2026/2027 |

Technológie shaftov Unihoc
Stručný prehľad technológii shaftov značky Unihoc.

Ako vybrať ideálnu florbalovú hokejku pre vaše dieťa: Kompletný sprievodca
Milí rodičia, keď zvažujete zapojiť vaše dieťa do florbalu, robíte skvelý krok k podpore jeho fyzického a sociálneho rozvoja. Florbal je nielen zábavný a dynamický šport, ale prináša aj množstvo benefitov pre zdravie a rozvoj vášho dieťaťa.















