Unihoc Unilite Evolab FL 26 Ice Grey
Výrobca: UnihocKód produktu: 51362
![]() |
💬 Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám na obchod@florbal4u.com, využite náš online chat, zavolajte na 0948 293 833 alebo navštívte našu kamennú predajňu v Bratislave. |
|
|
Varianty2
| Dĺžka hokejky | Zahnutie čepele | Dostupnosť | Cena | Množstvo (ks) | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 100 cm (= 111 cm) | Pravá (pravá ruka dole) | Odosielame do 3-5 dní Sledovať dostupnosť |
viac | 188,90 € | |||
| 104 cm (= 115 cm) | Pravá (pravá ruka dole) | Odosielame do 3-5 dní Sledovať dostupnosť |
viac | 188,90 € |
Florbalová hokejka Unilite Evolab FL 26 Ice Grey je novinkou z kolekcie značky Unihoc vytvorenej pre sezónu 25/26 a patrí do modelovej rady hokejok, ktoré sú vybavené čepeľou Unilite.
Evolab
Spojením všetkých interných informácií a znalostí značky Unihoc spolu so skúsenosťami najlepších hráčov na svete posúva značka svoje hranice.
Pri hokejkách zo série Evolab bola znížená hmotnosť všetkých komponentov, aby sa dosiahla čo najnižšia hmotnosť celej hokejky, čím dokázala značka Unihoc vyrobiť najľahšiu hokejku vo svojej histórii.
Použitím najtenších vrstiev tkaných karbónových vlákien v úplne novej skladbe bola znížená hmotnosť súčasne so zdokonalením štruktúry shaftu.
K nízkej hmotnosti prispieva aj nový systém uchytenia čepele s jednou skrutkou a taktiež nová odľahčená omotávka Evolab.
Čepeľ Unihoc Unilite
- UNILITE je najľahšia čepeľ od značky Unihoc
- konštrukcia je navrhnutá tak, aby znížila hmotnosť, no stále zachovala torznú pevnosť čepele a skvelé herné vlastnosti
- UNILITE má tenší obvodový rám, tenší a kratší krčok a predovšetkým sa čepeľ upevňuje iba pomocou jednej skrutky
- má konkávnosť 8 mm a celá je výrazne predzahnutá
- zahnutie čepele začína hneď pri pätke, kde má 13 mm, v prostrednej časti je zahnutie 15mm a špička sa vracia na zahnutie 13 mm
- predzahnutie čepeľ spôsobuje, že zadná strana je výrazne ohnutá, čo samozrejme ovplyvňuje hru backhandom
- čepeľ by sme odporučili hráčom, ktorí sa radi hrajú s loptičkou a predovšetkým strieľajú ťahom
Omotávka Evolab
Omotávka Evolab patrí k top modelom omotávok od značky Unihoc. Má vysoko kvalitný lepivý povrch, ktorý zaistí pevný úchop hokejky a neprekĺzava v rukách. Je veľmi ľahká, aby sa dosiahla aj nižšia hmotnosť hokejky. Nie je perforovaná.
Komu odporúčame túto hokejku?
Jedná sa o veľmi kvalitnú hokejku určenú pre hráčov, ktorí radi strieľajú švihom a ťahom spoza tela, pretože loptička veľmi dobre sedí na čepeli.
Hokejka patrí do prémiovej modelovej rady s vynikajúcimi hernými vlastnosťami. Cena hokejky zodpovedá parametrom a vlastnostiam, ktoré hokejka hráčovi ponúka, či už je to nízka hmotnosť, kvalitná čepeľ, karbónová palica a pod.
Shaft s tvrdosťou 26 mm je vhodný pre hráčov s hmotnosťou od 75 kg.
Hokejku odporúčame hráčom s výškou od 170 cm až 180 cm (96cm); 180 cm až 190 cm (100cm); 190 cm a vyšším (104 cm).
![]() ![]() |
Hokejka je certifikovaná medzinárodnou florbalovou federáciou IFF a je s ňou možné hrať všetky súťaže organizované SZFB. |
| Značka | Unihoc |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 70 - 90 kg, nad 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 26 |
| Dĺžka hokejky | 100 cm (= 111 cm), 104 cm (= 115 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | stredne tvrdá (PP - odľahčená) |
| Tvar rukoväte | guľatý |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Unihoc Unilite |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 170 - 190 g, 165 g (96 cm) |
| Kolekcia | 2025/2026 |
| Výrobná spoločnosť | SPINFLO s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Toužimská 889, 199 00 Praha 9 |
| info@spinflo.cz |
| Značka | Unihoc |
|---|---|
| Hmotnosť hráča | 70 - 90 kg, nad 90 kg |
| Tvrdosť hokejky (mm) | 26 |
| Dĺžka hokejky | 100 cm (= 111 cm), 104 cm (= 115 cm) |
| Farba |
|
| Zahnutie čepele | Pravá (pravá ruka dole) |
| Tvrdosť čepele | stredne tvrdá (PP - odľahčená) |
| Tvar rukoväte | guľatý |
| Typ shaftu | rovný |
| Materiál hokejky | odľahčený karbón |
| Typ čepele | Unihoc Unilite |
| IFF certifikácia | Áno |
| Hmotnosť hokejky | 170 - 190 g, 165 g (96 cm) |
| Kolekcia | 2025/2026 |

Technológie shaftov Unihoc
Stručný prehľad technológii shaftov značky Unihoc.

Ako vybrať ideálnu florbalovú hokejku pre vaše dieťa: Kompletný sprievodca
Milí rodičia, keď zvažujete zapojiť vaše dieťa do florbalu, robíte skvelý krok k podpore jeho fyzického a sociálneho rozvoja. Florbal je nielen zábavný a dynamický šport, ale prináša aj množstvo benefitov pre zdravie a rozvoj vášho dieťaťa.





















