Menu
Košík
Hľadať
Domov
florbal4u.com
Admin | Tip | 2018-10-16 09:00:26
komentáre: 0

Tip na florbalku od Romana - Zone Hyper Composite F27!

Ako prvý z nášho tímu dostal Roman za úlohu vybrať z aktuálnej ponuky jednu florbalku a napísať, prečo sa pre tú či onú rozhodol.


Ako prvý z nášho tímu dostal Roman za úlohu vybrať z aktuálnej ponuky jednu florbalku a napísať, prečo sa pre tú či onú rozhodol. 

S každou novou sezónou prichádza množstvo florbaliek s novými dizajnom či vlastnosťami. Osobne sa mi páčia florbalky s jednoduchým matným dizajnom. Nie je to však len o dizajne, táto florbalka ma presvedčila aj svojimi vlastnosťami pre širší záber florbalistov či priaznivou cenou - reč je o Zone Hyper Composite F27.

Tvrdosť

27 mm je “zlatá stredná cesta” medzi tvrdosťami shaftu. Hráč či hráčka v hmotnostnom rozmedzí 60-90 kg s touto tvrdosťou nič nepokazia. Pri výbere shaftu je dôležité vybrať si správnu tvrdosť, aby sa vám florbalka ideálne prehla a využili ste jej vlastnosti na razantnú a presnú strelbu. Shaft nie je príliš tvrdý ani mäkký, je preto veľká pravdepodobnosť, že tvrdosť bude vyhovovať širokému publiku florbalistov, ktorí sa zaujímajú o novú florbalku.
 

Materiál shaftu

Ako už z názvu vyplýva, shaft je v tomto prípade vyrobený z kompozitu. Čo to znamená? Kompozit je zmes karbónu a sklolaminátu, tzn. že florbalka je oproti karbónovej hmotnostne ťažšia, o to by ale mala udržať viac “úderov” súperovou hokejkou. :-)

Florbalky z kompozitu majú zvyčajne hmotnosť v rozmedzí 220-250 g, môj favorit má hmotnosť 235 g pri dĺžke 96 cm (107 cm s čepeľou), čo je fajn pre každého, ktorý zatiaľ nemá v rukách zabudovanú mikrováhu, ako niektorí fajnšmekri. Florbalka nepatrí medzi najľahšie ale naopak ani najťažšie. Za jej priaznivú cenu ale nemôžeme očakávať výlučne karbónový shaft. 

Dĺžka

Florbalka je dostupná v troch dĺžkach - 96, 100 a 104 cm (107, 111 a 115 cm s čepeľou). Pri tvrdosti 27 mm sa iné dĺžky florbalky menej ako 96 cm ani očakávať nedali. S dĺžkou florbalky sme teda tradične nastavení k tvrdosti shaftu. Bez problémov si svoju dĺžku vyberú hráči od cca 175 cm až po 2 metrových dlháňov. Ak nepatríš medzi tých vyšších hráčov, odporúčame zvoliť juniorsku variantu - Zone Hyper Composite F29.

Omotávka

Zone Opti grip patrí medzi lacnejšie omotávky značky Zone, ktoré však svojou kvalitou vystačia na pár týždňov tréningov či zápasov. Opti grip je perforovaná (dierovaná) omotávka, ktorá v pohode zvláda absorbovať pot z vašich dlaní (ak máte problém s potením dlaní, veľký brat od Zone, Unihoc, pre vás vytvoril špeciálnu omotávku Unihoc Hydro White). Jediná nevýhoda môže byť jej biela farba, ktorá už po prvých hodinách hrania biela určite nebude.

Čepeľ

Samotná kráľovná čepelí a najväčšie plus tejto florbalky - Zone Hyper v bielej farbe a strednej tvrdosti. Čepeľ s výborným konkávnym predzahnutím ti dopomôže k presným a tvrdým strelám. Zdôrazňujem slovo dopomôžu, čepeľ nehrá sama. :-)

Cena

Táto čierno-biela elegánka má oficiálnu cenu 77,90 €. Pomer výkon/cena je v tomto prípade viac než vynikajúci. Za rozumné peniaze kúpite bestseller tejto sezóny.


Plusy:

  • výborná cena
  • flex (tvrdosť) 27 mm
  • rôzne dostupné dĺžky
  • najpredávanejšia čepeľ Zone Hyper
  • jednoduchý dizajn

Mínusy:

  • omotávka bielej farby
  • kompozitný materiál (hokejka je o niečo ťažšia oproti Airlight a Superlight modelom)

Páči sa Vám článok?

Komentáre

Komentáre: 0